niedziela, 12 stycznia 2014

Dlaczego wspieram WOŚP?

Chyba każdy w tym kraju zna Jurka Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze będą zbierane na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych. Jak co roku rzesze młodych ludzi (choć nie tylko) zbierają do puszek pieniążki, za które później WOŚP będzie mogła zrealizować swój cel.

W czasach mojej młodości ;) trzykrotnie zbierałam pieniążki jako wolontariuszka. Jeśli komuś się wydaje, że to łatwa sprawa to się myli. Warto docenić te dzieciaki, stojące cały dzień na dworze ze zmarzniętymi nosami i wrzucić im trochę grosza do puszki. Nieważne czy ktoś wrzuci złotówkę, stówkę czy choćby jeden grosik. Ważne aby wziąć udział bo to ważne przedsięwzięcie jest. Wiele osób nie zdaje sobie z ogromu pomocy, który Jurek Owsiak ze swoją fundacją zrobił przez te lata. Bo jak to usłyszałam kiedyś "mnie to nie dotyczy, ja z tego sprzętu nie korzystam". Tak mówiła znajoma mojej koleżanki. Doceniła dopiero to co robi Orkiestra, kiedy jej dziecko ratowano właśnie sprzętem zakupionym przez WOŚP. Od tamtej pory zmieniła zdanie i ze starszą córką rok w rok uczestniczą w zbiórkach jako wolontariuszki.

Chyba każda młoda Mama miała styczność ze sprzętem zakupionym przez WOŚP po urodzeniu swojego maluszka. Z tego co mi mówiła pani neonatolog po urodzeniu Młodego, to każdy odział noworodkowy ma sprzęt do badania słuchu noworodka zaraz po urodzeni. Pamiętam jak dziś jak Młody nie dał sobie do ucha włożyć aby zbadać czy dobrze słyszy. A to prawie rok temu było :)
Łatwo powiedzieć "mnie to nie dotyczy". Życzę takim ludziom, żeby rzeczywiście ich to nie dotyczyło. Żeby tacy ludzie po prostu nie przeszkadzali w tym co robi Jurek i jego orkiestra. Ostatnio w mediach dużo złego mówiło parę osób z tzw. prawicy. Nie będę przytaczać ich wypowiedzi bo naprawdę nie warto tracić czasu.Wiem tylko tyle: warto pomagać bo nigdy nie wiemy czy my bądź nasze dzieci nie będą musiały korzystać ze sprzętu, który ratuje życie. Choć mam nadzieję, że nie będziemy musieli. Mimo to wspieram Orkiestrę, niech sobie ten sprzęt będzie. Nawet jakby miał być nieużywany. Wszystkiego dobrego dla wszystkich Orkiestrowiczów :) SIEMA.


3 komentarze:

  1. Dobrze napisane. Nie pojmuję tylko tej agresji wymierzonej w WOŚP, tych dziwnych profili, tych obelg...

    OdpowiedzUsuń
  2. I ja wspieram wośp i zawsze będę. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też nie rozumiem tych wszystkich ataków na Owsiaka. Komuś chyba przeszkadza, że tyle dobrego robi.

    OdpowiedzUsuń